Strona główna    Ogłoszenia i intencje   O Parafii   Grupy   Kościoły   Cudowny obraz   Liturgia   Galeria    Cmentarz    Kontakt

Msze Św. w dni powszednie
(od poniedziałku do soboty)

Kościół pw. Św. Stanisława Bpa

Kościół Parafialny od wtorku do soboty

Msze Św. w niedziele
godz. 10:00 – suma, 11:30

Kościół pw. Św. Stanisława Bpa
godz. 8:00 i 18:00

Nowenny do MB Boreckiej
(w każdą środę)

I Czwartek m-ca
(Godzina Święta)

Kościół pw. Św. Stanisława Bpa

I Piątek m-ca
(nabożeństwo do Serca Pana Jezusa)

Kościół pw. Św. Stanisława Bpa i Parafialny
godz. 9:00 i  18:00

Apel Fatimski
(w 13-tym dniu msc. od maja do października))

Kościół Parafialny

Biuro parafialne mieści się w budynku probostwa.

po wieczornej Mszy Św. do godziny 19:15

W innych godzinach po telefonicznym uzgodnieniu.

Dla narzeczonych po uzgodnieniu telefonicznym w godzinach urzędowania biura.

W uroczystości, święta i pierwsze piątki m-ca
Biuro Parafialne jest nieczynne.

Parafia Borek Wielkopolski

dn. 28.04.2024 r. - V Niedziela Wielkanocna

Parafia Rzymskokatolicka                                                                                                                                                   Borek Wlkp. 28.04.2024 r.

p.w. Pocieszenia N.M.P. tel. 607 030 261

Informacje duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

1. W Kalendarzu liturgicznym przypada; poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy, środę wspomn. dowolne św. Józefa Rzemieślnika, czwartek wspomn. obow. św. Atanazego okazja do spowiedzi przed ur. I Roczn. Komunii św.(dzieci i najbliżsi) od g. 17.oo do 17.50 (Sanktuarium).
  2. Nabożeństwa Majowe; w Farze codziennie rano, w Sanktuarium od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej, w środę przed Nowenną, w sobotę przed Mszą św. wieczorną
  3. Wtorek uroczystość NMP Królowej Polski o g. 10.oo ur. Rzemieślników, o g.. 11.3o z ok. I Rocznicy Komunii św. (Dzieci – w miarę możliwości przychodzą w albach i przynoszą różyczkę, jako dar wdzięczności), w sobotę wspomn. obow. św. Floriana – z tej okazji ur.  Msza św. w int. OSP będzie w niedz. o g.16.oo (Sanktuarium)
  4. Biuro parafialne czynne tylko; wtorek od 18.3o do 19.15 i środę od 9.3o do 10.15.
  1. Spotkanie Duszpasterskie;

a/ Dziecięcej Scholi w wtorek o g. 15.oo (salka)

b/ Spotkanie Zespołu Wielbiącego w czwartek g. 19.3o

c/ Spotkanie I Kręgu Kośc. Dom. – czwartek g. 19.3o (inf. szczegółowe 607 030 261)

1. I czwartek Miesiąca; różaniec i Msza św. w int.; o świętość kapł., powołania kapł., zakonne i misyjne)
  2. I piątek miesiąca; okazja do spowiedzi 40 min. przed każdą Mszą św. po Mszy św. wieczornej Adoracja Muzycznej Najśw. Sakramentu do godz. 19.3o
  3. I sobota miesiąca od g. 8.15. Różaniec, rozważanie Maryjne, g. 9.oo Msza św. wotywna
  4. Odwiedziny chorych od g. 9.3o; czwartek; Skoków, Leonów, Cielmice, Siedmiorogów, Karolew, Trzecianów, sobota – Borek Wlkp.
  5. Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w Farze 50 min. przed ranną Mszą św., w Sanktuariom od g. 17.oo do Mszy św. wieczornej, o g. 17.50 Nowenna
  6. Dla chorych transmisja Mszy św.; niedziela. g. 10.oo i Nowenna w środę
  7. Serdeczne podzięk. Bóg zapłać!!! za; ofiary na Daninę 120 zł., przy tej okazji na potrzeby naszego Kościoła 450 zł., ofiary na Seminarium 416 zł., indywid.; 250, 200, 50 zł., ofiary od Uczestników Pielgrzymki na Jasną Górę 306 zł, za wpłaty wynikające z prolongaty na cmentarzu, dar modlitwy, wszelkie Dobro!

Dziękuję za wpłaty na konto parafialne;  64 8678 0005 0020 0200 0156 0001

13. Zachęcam do czytelnictwa; Przewodnik Katolicki (podwójny numer z modl. na maj cena 15 zł.)

14. Siostry proszą o dokonanie wpłaty na Pielgrzymkę Szlakiem bł. Edmunda Bojanowskiego do 6.06’br.

15. P.B. wezwał do wieczności śp. Tadeusza Jędrkowiak, zam. Skoków, śp. Anielę Nowakowską, zam. Trzecianów, Dobry Jezu..!

Ks. Tadeusz Lorek